2014 m. gruodžio 15 d., pirmadienis

NAUJAMETINIO VAKARĖLIO ŽAIDIMAI

1. ATSPĖK. Kiekvienas dalyvis ant lapelio nedidelio užrašo koki nors visiems gerai žinoma žmogų...Tada lapeliai sudedami į viena krūvą..vienas žmogus lapeli išsitraukia ir jo neskaito, bet visiems parodo...tada pats uždavinėja klausimus, kuriais stengiasi išsiaiškinti kokio žmogaus vardas ant jo lapelio..kiti atsakinėja tik taip arba ne.
Reikės: Tušinukų, lapo ir geros nuotaikos. 

2. PAKELTI KAMUOLĮ. Partneriai (vyras ir moteris) atsistoja vienas priešais kitą. Tarp jų pilvų - kamuolys. Užduotis -sukamaisiais judesiais nuridenti kamuolį iki žaidėjo, kuris yra mažesnis, smakro.
REIKĖS: kamuolio, svečių palaikymo ir muzikos, kad kamuolys smagiau riedėtų. 

3. SPIRITOMETRAS. Kai vakarėlis būna pačiame įkarštyje, vyrams galima pasiūlyti patikrinti savo girtumo laipsnį. Jiems paduodami flomasteriai, o už jų ant sienos - ant balto popieriaus nupiešta laipsnių skalė - 20, 30, 40 ir daugiau. Žaidėjų užduotis - pasilenkus pro kojas tiesti ranką prie "spiritometro" ir pažymėti skalėje laipsnius. Savaime suprantama, kad kiekvienas nori būti kuo blaivesnis, todėl skalę reikia nubrėžti taip, kad mažesnį laipsnių skaičių reikėtų pasiekti kuo sunkiau, t. y. vyras turėtų kuo anksčiau pakelti ranką.
REIKĖS: flomasterių, balto popieriaus, vyrų kurie norės pasimatuoti girtumą. 

4. NEIŠLIETI NĖ LAŠO Visi svečiai sėdi prie stalo ir ratu siunčia taurę. Kiekvienas įpila į ją kokio nors gėrimo. Paskutinis, kuris perpildo taurę, ir gėrimas ima bėgti per kraštus, turi pasakyti tostą ir išgerti.
REIKĖS: taurės, įvairių gėrimų, stiprybės nepadauginti.

5. ADVOKATAS. Prie stalo sėdi apie 10 žaidimo dalyvių. Įpilama alkoholinio gėrimo į taureles. Kiekvienas dalyvis turi po advokatą, sėdintį jam iš dešinės. Kai bet kuris žaidėjas pasako kito vardą, jį turi apginti advokatas. Pvz. Dabar geria Petras. Petrui iš dešinės žmogus sako, ne, Petras negeria, o geria pvz., Kazys. Tuomet Kazį gina jo advokatas. Žaidžiama kol kas nors susipainioja ką ir kada reikia ginti. Susipainiojusiajam tenka išgerti.
REIKĖS: žmonių, kurių rolė - advokatas, atidumo nesusipainiojant. 

6. APŠILKIME. Žaidime dalyvauja bent 2 poros. Kiekvienai porai duodama viena stiklinė su alkoholiniu gėrimu ir mažas šaukštelis. Vaikinai turi paimti merginas ant rankų, o jos turi šaukšteliais kuo greičiau sugirdyti visą gėrimą vaikinams. Laimi pora, greičiausiai įvykdžiusi užduotį.
REIKĖS: bent 2 porų, stiklinės su gėrimu, šaukštelio.

Laimingų Naujųjų metų. 

2014 m. gruodžio 2 d., antradienis

ADVENTAS IR KĄ TURIME ŽINOTI APIE JĮ

<br><a target="_blank" href="http://www.shutterstock.com/">Shutterstock nuotr.</a>

Keturias savaites prieš Kalėdas yra Adventas - susikaupimo ir ramybės metas. Jis prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas ir baigiasi gruodžio 25 dieną. Adventas simbolizuoja krikščioniškųjų metų pradžią ir yra užima ypatingai svarbią vietą tarp krikščioniškųjų tradicijų.
Advento istorija
Žodis „adventas“ yra kilęs iš lotyniško termino „artėjantis, būsimas“ bei siejamas su dviem Jėzaus Kristaus atėjimais (atitinkamai Gelbėtojo ir Teisėjo). Pirmasis Advento paminėjimas pasirodo Leridos sinodo (524 m. po Kristaus) raštuose, o laikotarpis pradėtas taip vadinti nuo Vakarų bažnyčios metų pradžios.
Iš pradžių Adventas, panašiai kaip Gavėnia, buvo švenčiamas kaip pasninkavimo laikotarpis. Nors vėliau susilaikymo idėja nusilpo, adventas tebeišlaiko atpirkimo ir atgailos dvasią.

Advento vainikai ir kalendoriai
Vakarų kultūros šalyse, keturios Advento savaitės yra švenčiamos nupynus Advento vainiką ir papuošus jį keturiomis žvakėmis. Apvalūs vainikai, pinami iš visžalių augalų, simbolizuoja amžiną gyvenimą ir beribę Dievo meilės prigimtį. Trys žvakės paprastai yra violetinės arba mėlynos, o ketvirtoji - rausva arba rožinė.

Kiekvieną laikotarpio sekmadienį uždegama žvakė. Rausva žvakė uždegama trečiąjį sekmadienį, kuris yra laikomas šventiškesniu nei kiti. Kalėdų dieną vainiko viduryje arba vietoje vainiko uždegama penktoji žvakė (žinoma kaip „Kristaus žvakė“, paprastai baltos spalvos).
Advento laikotarpiu yra labai mėgstami kalendoriai. Daugiasluoksniame kartone iškerpami 24 „stalčiukai“, siuvamos 24 kišenėlės, kurios, priklausomai nuo kalendoriaus, yra pripildomas šventinių žinučių, religinių paveikslėlių, šokoladukų, trumpų istorijų ar žaislų.
Dabar prekybos centruose galima nusipirkti gatavų Advento kalendorių, tačiau daug smagiau su vaikais susėdus vakare jį pasigaminti patiems.

Advento tradicijos ir papročiai pasaulyje
Yra daug būdų švęsti Adventą. Anglijos istorijoje vargingos moterys nešiodavo „Advento stabukus“ - dvi lėlytes, aprengtas Kristumi ir Mergele Marija. Jeigu parodydavo šias lėles praeiviams, moterims duodavo šiek tiek pinigų ar kokių nors niekučių. Buvo sakoma, kad jeigu nepaaukosi, persekios nesėkmės.
Normandijoje, Prancūzijos regione, vaikai iki 12 metų buvo siunčiami į ūkininkų laukus, nešini deglais. Jie padegdavo šiaudus ir taip išvarydavo kenkėjus. Italijoje buvo laikomasi tradicijos, kad paskutinę Advento laikotarpio dieną į Romą įžengdavo dūdmaišininkai. Jie grodavo priešais Palaimintosios Mergelės šventyklas, kai tuo tarpu piemenys pūsdavo dūdeles prie ėdžių, taip pagerbdami Mesijaus atėjimą.
Vokietijoje Advento laikotarpiu moterys nuo seno ruošiasi Kalėdų šventei - po visų darbų susirenka vakaroti ir kepa gardžiai kvepiančius sausainius bei meduolius, kurie gali ilgai išsilaikyti.
Adventas tebėra vienas iš svarbiausių laikotarpių per Krikščionių metus. Jis sveikina Kristaus gimimą ir tikintiesiems primena apie jo būsimą sugrįžimą.